Petit Soleil Küçük Güneş Anaokulu
5 Haziran 2018
Emirgan Anaokulu
19 Aralık 2019

Anaokulu

 Anaokulu

 Bireysel olarak bilgi ve beceri donanımı kazanan, ana dil seviyesinde Fransızca öğrenen çocuklar yetiştirmek için Fransızca anaokulları tercih edilmektedir. Sadece anaokulu söz konusu olduğunda dahi seçici olan ebeveynler Fransızca eğitim veren okullar konusunda çok daha dikkatli olmalıdır.

Olumlu Ve Kalıcı Öğrenme Metotları

Sadece dil eğitimi ya da kültür eğitimi baz alınarak okul seçimi yapmak çocuklar açısından büyük eksikliklere neden olabilir. Öğrencilerin kalıcı öğrenmeleri ve sosyal açıdan yeterlilik kazanmaları açısından doğru okul tercihi önemlidir. Okullar konusunda daima hizmet sürecini destekleyecek özellikler bulunması önemlidir. Olumlu ve kalıcı öğrenme adına eğitim metotları özel olarak ayarlanmalar yapılmalıdır. Sadece sınıf ortamında değil açık hava ve okul dışında da etkinlikler yer almalıdır. Küçükgüneş Anaokulu bu konuda bir ekol halini alacak seviyede kaliteli eğitimler vermektedir. Okulda gerekli beceri- alışkanlıkların kazandırılması konusunda eğitimli ve deneyimli şekilde hareket edilmektedir. Küçükgüneş Anaokulu, geleceğin sahibi kuşakları psikolojik açıdan ve fiziksel açıdan en doğru şekilde yetiştirmek için her geçen gün yenilenmeye devam etmektedir. Küçük Güneş Anaokulu web adresinden okul ile ilgili her türlü bilgiyi almak mümkün olmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı İle Paralel Eğitim

 Küçük yaşta öğrencilere verilecek olan eğitimin önemini tüm ayrıntıları ile benimseyen kurum, bu konuda kaliteli hizmet anlayışı benimsemektedir. Kurum, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen sistem ve başka sistemler ile eğitim dünyasında yer almaktadır. Bu yönü ile anaokulu bünyesinde eğitim alan öğrenciler standart eğitim şartlarından geride kalmamaktadır. Okulda verilen eğitimin amaçlarından birisi çocukların ana dilleri haricinde var olan dilleri kavramasıdır. Farklı ülkelerden okula gelen öğrenciler ile kültürel alışveriş ortamı sağlamaktır. Çocukların istek ve ihtiyaçlarına göre eğitim metotları geliştiren okul, bu bağlamda sistemleri en iyi şekilde uygulamaktadır.

Tecrübeli Eğitmenler

 Eğitimde bilgi ve pratik yanında tecrübe son derece önemli başlıklar arasında yer alır. Tecrübeli eğitmenler ile verilen eğitimler öğrenciler açısından çok daha iyi benimsenmektedir. Yılların tecrübesine sahip olan öğretmenler öğrencilerin ilgisini nasıl çekeceğini çok daha iyi bilmektedir. Fransızca anaokulu bünyesinde eğitim veren öğretmenlerden Fransızca yeterlik beklenmektedir. Küçükgüneş Anaokulu bünyesinde hizmet veren öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığının dil yeterlik seviyesinde bulunmaktadır. Eğitimler ana dili Fransızca olan öğretmenler ile verilmektedir.

Bireysel İhtiyaçlara Göre Eğitim

 Öğrencilere yaş olarak gereken sınıflama Küçükgüneş Anaokulu bünyesinde gerçekleştirilir. Yaş aralığı 0-6 yaş gurubu çocuklar için oldukça önemlidir. Bu yaşlarda çocuklar arasında ay farkı dahi gelişime etki etmektedir. Bu bakımdan kurumda, yaş sınıflaması yanında bireylere özel eğitimler de verilmektedir. Gelişim açısından dil yeterliliğini sağlayamayan öğrenciler için destekler sağlanır. Böylece öğrenciler için gelişim etkinlikleri tam olarak devam eder. Dil eğitimi yanında öğrenciler bireysel olarak kendini daha iyi ifade edebilecek seviyeye gelecektir. Sosyal ve kültürel açıdan okul, kaliteli eğitim hizmeti vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir