Anaokulu
19 Aralık 2019
Emirgan Fransız Anaokulu
19 Aralık 2019

Emirgan Anaokulu

 Küçük yaşlardan itibaren çocuğu için akademik bir Fransızca eğitimi tercih edenler Küçükgüneş Anaokulu ile hayallerine kavuşmaktadır. Emirgan Anaokulu bünyesinde yer alan okul, Küçük Güneş Anaokulu web adresi ile her kesime ulaşmaktadır. Sadece Türk ve Fransız öğrenciler için değil diğer milletlerden öğrenciler için de aynı şekilde sistemli eğitim sağlamaktadır. Küçük yaşlardan itibaren ana dili Fransızca olan öğretmenlerden eğitim alan öğrenciler Fransız diline ve kültürüne son derece hakim bir şekilde gelişmektedir.

Mesleki Açıdan Tam Yeterliliğe Sahip Öğretmenler

 Küçük yaş gruplarına verilen eğitimlerde öğretmen yeterlilikleri önemlidir. Öğretmenlik sadece bilgi birikimi ile yapılacak mesleklerden değildir. Bilgiyi aktarım ve öğretme metotlarına hakimiyet de öğretmenlik açısından önemlidir. Emirgan Anaokulu bünyesinde eğitim veren öğretmenlerin Fransız dili ve kültürü açısından bilgisi en iyi şekilde bulunmaktadır. Bunun yanı sıra küçük yaş gruplarına bilgi aktarımı sağlayacak mesleki yeterlilik de bu öğretmenlerde mevcuttur. Hatta kurumda görev yapan öğretmenler sadece bilgi aktarımı değil bilgi aktarımı ile sosyal beceri gelişmesi de sağlamaktadır.

Atölye Çalışmaları İle Destek

 Fransızcayı yaşayarak öğreten kurumlar arasında yer alan Küçükgüneş, belirli eğitim safhasından sonra atölye çalışmaları da gerçekleştirmektedir. Bu atölyeler ile çocukların dil gelişimi yanında diğer gelişimleri de sağlanır. Mutfak, tiyatro ya da bahçe atölyeleri ile minikler için eğlenceli ve öğretici bir ortam oluşmaktadır. Emirgan Anaokulu, atölye çalışmaları ile öğrencilerin eğlenerek öğreneceği bir ortam oluşturmaktadır. Atölyeler sayesinde öğrenciler deneyimleyerek öğrenmeyi sağlayacak ortam da bulmuş olurlar.

Ferah Ortamda Eğitim

 Eğitimde, fiziki şartların sağladığı avantajlar ile çok daha kalıcı hale gelebilir. Özellikle sınıf ortamında bulunan fiziki şartlar, öğrencinin algı seviyesini etkilemektedir. Havasız ve karanlık ortamlarda alınan eğitim ile öğrencilerin algı seviyeleri düştüğü görülmektedir. Bunun yerine ferah ortamlarda verilen eğitimler, öğrenciler tarafından daha açık bir şekilde algılanmaktadır. Emirgan Anaokulu bölgesinde yer alan Küçükgüneş anaokulu, ferah sınıf ortamı ile öğrencilerin en şekilde Fransızca öğrenmesini sağlamaktadır. Çevresi sakin ve nezih bir ortamda alınan dersler, öğrencilerin bilişsel ve duyuşsal becerilerini de geliştirmektedir. Bahçesi ve okul ortamı bakımından tüm güvenlik önlemlerinin alındığı okul, eğitime tüm yönleri ile yaklaşmaktadır. Açık havalarda öğrenciler ile yapılan aktivite sayısı bu ortamda iki katına çıkmaktadır. Her aktivite öğrencilerin eğitim başarı ve becerilerini geliştirmektedir.

Ana Dili Seviyesinde Fransızca

 Okul öncesi dönemde verilen dil eğitimi öğrencilerin ilerleyen yaşlarında alacağı tüm dil eğitimlerini etkilemektedir. Emirgan Anaokulu, öğrencilere verdiği Fransızca eğitimi ile minikler için güçlü temeller atmaktadır. Sadece görsel ve işitsel olarak verilmeyen dil eğitimi pratik il öğrencilerin zihinlerine kazınmaktadır. Böylece öğrencilerin Fransızca temeli ile birlikte ana dil seviyesinde dil öğrenimi sağlanır. Öğrenciler ilerleyen dönemlerde farklı diller için alacakları eğitimleri de bu temele oturtmaktadır. Her yaşta eğitim kolaylığı dil açısından ve kültürel açıdan sağlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir