Anaokulu
19 Aralık 2019

Petit Soleil Küçük Güneş Anaokulu

Petit Soleil

Petit Soleil Küçük Güneş anaokulu Fransızca Eğitim veren bir anaokuludur. Kurucusu Serra İstif Sait Joseph Lisesi mezunu olup daha sonra Yedi Tepe Üniversitesi Fransızca Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi bölümünden mezun olmuştur. Annesini kurucusu olduğu Erte Çocuk Klübü ve Anaokulu nun yöneticiliğini yapmıştır. Bu süreçte Fransa ile ilişkilerine devam etmiş Fransız Sosyal Hizmet uzmanı Mdm Pascal Coctenue ile anaokullarında Fransızca eğitim verilmesi konusunda fikir alışverişinde bulunmuştur. Fransa da Fransız eğitim sisteminin uygulamalarını gözlemlemiş ve etkinlik dosyaları ile Fransız -Türk eğitim sisteminin ortak paydaları doğrultusunda Fransızca yaş gruplarına yönelik eğitimci ve psikolog desteğiyle eğitim planlamaları yapılmasına önayak olmuştur. Saint Joseph Sait Benoit Saint Pucherie Dame de Sion Galatasaray gibi Fransızca eğitim veren kurumlar için Fransız dili ve fonetiğine yatkın bir öğrenci topluluğu oluşturmak amacıyla kendi kurumunu yine bir Fransızca ve ilkokul öğretmeni Suzan Karahan sorumluluğunda Petit Soleil ana okulunu hayata geçirmiştir. Sevindirici olan yanı ise İstanbul’da Fransızca eğitim veren Pierre Loti gibi Petit Genie ve Petit Ecole gibi frankofon eğitimini destekleyen kurumların varlığıdır.

Petit Soleil Küçük Güneş Anaokulu

Petit Soleil Küçük Güneş Anaokulu

Ülkemizde var olan anaokullarından bir kısmı Saint Benoit Galatasaray Pierre Loti ,Tevfik Fikret gibi Fransızca dilinde eğitim yapan kurumlara hazırlık anlamında yabancı dil eğitimine ağırlık vermektedirler. Bazı anaokullarında İngilizce bazısında Almanca , İtalyanca veya Fransızcaya ağırlıklı olarak eğitim programlarına almaktadırlar. Türk Milli Eğitim Bakanlığı ile Fransız Eğitim Bakanlığının eğitim programları örtüşmektedir. Hedef birden fazla yabancı dil özellikle bu kurumda Fransızca ya aşina çocuklar yetiştirmektir. Ayrıca burda hedef daha sonra öğrenci ailelerinin isteklerine uygun olarak seçilen Eyüboğlu Koleji ,Bilfen Koleji , Küçük Prens Koleji , Alman Lisesi , Avusturya Lisesi , Anadolu Liseleri Doğa Koleji ,Açı Okulları ,Işık Okulları,Okan Okulları, Alev Okulları ,Fransızca eğitim veren Fransız okulları , İtalyan Lisesi ve İtalyanca eğitim veren ve diğer tüm özel okullara hazırlık yapılmaktadır. Çocuk burda hem anadil Türkçe ye hem de yabancı dil Fransızca ya hakim olur.

Petit Soleil Olarak Eğitim Anlayışımız

Petit Soleil Olarak Eğitim Anlayışımız

Çocuklarda dil gelişimi sonderece yüksektir. Fransız anaokulunu bitiren bir çocuk Koç Okulları veya Robert Lisesine devam ederken Fransızcaya hakimdir ve İngilizceyi çok hızlı öğrenir. Bir dili öğrenen bir çok dili İngilizce Fransızca Almanca veya başka bir dili hızla öğrenebilir. Yeter ki doğru yabancı dil eğitim programın yaş ve psikolojilerine ve öğrenme tekniklerine göre doğru uyarlayalım. Okul ücretlerimiz ise tüm özel okul ve kolejlere nazaran son derece uygun tutulmaktadır. Hedefimiz gelecekte Fransızca Almanca İngilizce Rusça İtalyanca Arapça Çince konuşabilen ; iletişim kurabilen ortak dil ile anlaşabilen bireyler yetiştirmektir. Bir Saint Joseph li olarak Fransızca ya üç yaş itibarı ile adapte olabilen ; Fransızca yı Alman ,İngiliz veya İtalyan dillerini liseli yıllara gelmeden konuşabilen anaokulu çocukları ile gurur duymaktayım. Tüm eğitim sistemlerinin ortak paydası hepimizindir. Petit Soleil Küçük Güneş anaokulu Fransızca ve Türkçe yi Türk ve Fransız eğitim sistemini ortak bir eğitim programı ile işleyecek yegane anaokullarından biri olacaktır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir